Patisserie Francaise

Një copëz Parisi në hyrje të ish-Bllokut!

Vendodhja

Rruga “Ibrahim Rrugova”
(përballë Sky Tower)

Orari

The delivery service is available
from 9:00 am – 9:00 pm.

Kontakt

Tel: +355 68 33 59 090;
Tel: +355 69 22 84 833
Email : [email protected]

croissants

Pastries

Kruasanët tanë shijojnë si asnjë tjetër në qytet

me teksturën klasike të lehtë dhe me një shije gjalpi të pasur… Plot gjalpë dhe petë-petë kur e prek, kjo ëndje vjen dhe e mbushur me çokollatë, mollë, pjekur dy herë me krem bajamesh spërkatur me bajame të pjekura dhe sheqer pluhur. Eja shiko brumërat e tjerë të panumërt të gjitha bërë me dorë në çdo detaj, shërbyer te ti me kafen apo çajin më të mirë.

Ëmbëlsira

Shefes tonë pariziene i shijon të bëjë ëmbëlsira kremoze

torta që të shkon goja lëng që nga tipikja me mousse çokollate të zezë deri tek e lehta tortë me luleshtrydhe të freskëta për çdo rast.
Shijo trufat ose një çokollatë të thjeshtë në formën e Kullës Eiffel. Ose… Porosite si e do ti.

Desserts
N

Polonaise

The delivery service is available

N

Parisian Kiss

The delivery service is available

N

Saint Honoré

The delivery service is available

N

Saint Honoré

The delivery service is available

N

Diplomat

The delivery service is available

N

Éclair

The delivery service is available

N

Baba Rum

The delivery service is available

N

Biscuit Choco

The delivery service is available

Ushqim Francez

Si është e mundur që francezët konsumojnë ushqim shumë të shijshëm çdo ditë?

Eja provoje vetë te Pastiçeria Franceze. Kish, autentike në qytet. Zgjidh shijen tënde ndërmijet kërpudhave, beikon, qepë, e plot të tjera.
Në dy dhjetëvjeçarët e fundit, i preferuari i klientëve mbetet sanduiçi baget: me brumin e fermentuar dhe pjekur tek ne, sanduiçi mund edhe të jetë shumë i gjatë.

Është dhe sanduiçi briosh, fermentuar e pjekur në shtëpi. Zgjidh nga lloje të ndryshme sallatash dhe omëletash, dhe voilà!

Dërgesa

Jemi të gatshëm të dërgojmë në fashën 7:30 – 22:00.
Përdorni aplikacionin Baboon ose na telefononi në 068 53 57 678

Rezervime

Jeni te mirepritur cdo dite ne dyqanin tone ne rrugen Ibrahim Rrugova ( perballe Sky Tower )
Per rezervime mund te kontaktoni edhe numrin
+355 68 53 57 678 ose te rezervoni online.